JEROBOAM, AŽ 300 KM DLOUHÉ DOBRODRUŽSTVÍ NA DVOU KOLECH
Cyklistické dobrodružství, zábava a nekonečno zážitků, to vše v samém srdci Jeseníků. Tohle a mnohem víc můžeš čekat od jedné z dalších zastávek seriálu Jeroboam, tentokrát pod taktovkou Kolovny v Hynčicích pod Sušinou. Nejde jen o samotnou jízdu, ale o společně strávený čas za řidítky s přáteli a o objevování nových míst.

Jeroboam series od italské značky 3T Bike se koná po celém světě. Je to mnohem víc než bajkový seriál, je to setkání nadšenců gravelu, milovníků hor. Cyklistický festival v rámci kterého se protíná pořádná nálož kilometrů na štěrku s dobrým jídlem, živou hudbou a bohatým doprovodným programem.

'Non-supported' trasy podle předem dané GPX o délkách 300 km, 150 km, 75 km a 37,5 km jsou navrhnuty ideálně pro gravel kola. Na jakém kole ale pojedeš, je čistě jen na tobě.
PROČ JEROBOAM?
Událost získala své jméno podle toho, že první ze zastávek seriálu se konala ve Franciacortě, italské oblasti proslulé svým šumivým vínem. Jeroboam je láhev vína o objemu 3 litry, což je ekvivalent čtyřem obyčejným lahvím. A právě od toho se odvíjí celý koncept akce a volba tras.

Trasa o délce 300 km pro Jeroboam, 150 km pro Magnum a 75 km pro Standard nabízí ideální kombinaci fyzické výzvy a zábavy na fantastických štěrkových cestách, zatímco rodinná jízda Demi o délce 37,5 km je otevřená cyklistům všech kategorií a výkonností.
FORMÁT A PRAVIDLA
Jeroboam není závod! Žádné fáborky, žádný předzávodní stres… Je to cyklistický happening, cyklistická výzva. Prostě je to víc o zábavě, než o tom co nejrychleji protnout cílovou pásku. Je to čistě jen na tobě, jak si chceš Jeroboam užít.

Můžeš si vybrat, zda chceš zdolat jednu z připravených tras samostatně nebo společně s kamarády. Jediné co je dáno je trasa a společný start. Tak seber odvahu, kámoše a přihlaš se na Jeroboam Czech Republic 2024!
JAK VYPADAL NULTÝ ROČNÍK 2023?
Jeroboam Czech Republic očima Jakuba Barčíka
We started at exactly 8am. Hills were covered in mist and fog. Grass was wet from the rain and everything was just moist.
Raw Cycling Mag: How the series debuted in Czechia
This year, the series expands to the Czech Republic, in particular to the Jeseníky Mountains. This location attracts a wide range of cyclists, from road to trail riders, and could not be more ideal for the first edition in the country which took place in June.
Jeroboam series 2024
Jeroboam gravel is a series of gravel events, mainly across Europe, organized by the Italian brand 3T with the home and original edition taking place in Franciacorta, Italy.
PARTNEŘI
Konání akce umožnil podnik Lesy České republiky, s. p.